Sahlgrenska universitetssjukhuset och HandCenter Göteborg

Sjukhus: Sahlgrenska universitetssjukhuset

Klinik: Handkirurgiska kliniken, Blå Stråket 3, 413 45 Göteborg.

Tf Verksamhetschef: Ann Nachemson

Sektionschef Handkirurgi: Anders Nilsson

HAKIR-koordinator: Marie Hagman

Op & personal: Hand & Plastik delar op-salar. Akut handkirurgi på Neurokirurgen

Enkät: Webbenkät, pappersenkät i initialskedet

Grundregistrering: Ja

Utökad registrering: Nej

 

Kontaktpersoner

HAKIR-koordinator: Marie Hagman

Mail: marie.hagman@vgregion.se

Tel: 031-342 85 30

 

Mottagning: Lena Nyblom Andersson, Undersköterska

Mail: lena.nyblom-andersson@vgregion.se

 

Rehab: Ann Bergman, Arbetsterapeut

Mail: ann.bergman@vgregion.se

 

Läkare: Anders Nilsson, Sektionschef Handkirurgi

Mail: anders.g.nilsson@vgregion.se

Tel: 031-3428537

Sjukhus: HandCenter Göteborg

Klinik: HandCenter Göteborg, Fabriksgatan 10, 412 50 Göteborg

Verksamhetschef: Eva Wallman

HAKIR-koordinator: Helena Caldegren Klamas

Op & personal: Egen

Enkät: Webbenkät, pappersenkät i undantagsfall

Grundregistrering: Ja

Utökad registrering: Nej

 

Kontaktpersoner

HAKIR-koordinator: Helena Caldegren Klamas

Mail: helena.caldegren@handcenter.se

 

Mottagning: Malin Nilsson, Leg. Sjuksköterska

Mail: malin.nilsson@handcenter.se

 

Operation: Ann-Christine Garbers

Mail: ann-christine.garbers@handcenter.se

 

Rehab: Karin Lind

Mail: karin.lind@handcenter.se

 

Läkare: Johan Berg, Handkirurg, Medicinskt ansvarig läkare

Mail: johan.berg@handcenter.se