Kontaktuppgifter till lokala koordinatorer

Om du har frågor angående HAKIR, kontakta i första hand din lokala koordinator på den enhet där du har fått eller ska få din behandling.

 

Norrlands Universitetssjukhus, Umeå:

Merit Nyström, E-post: merit.nystrom@regionvasterbotten.se Tel: 090-785 20 88

Annika Andersson, E-post: annika.h.andersson@regionvasterbotten.se Tel: 090-785 36 95

Akademiska sjukhuset, Uppsala:

Eva Nordin, E-post: eva.nordin@akademiska.se Tel: 018-611 96 30

Aleris Elisabethsjukhuset, Uppsala

Torun Liljeholm-Baroudi, E-post: torun.liljeholm-baroudi@aleris.se Tel: 018-18 88 03

Södersjukhuset, Stockholm:

Carina Friberg, E-post: carina.m.friberg@regionstockholm.se Tel: 08-123 633 65

HandCenter, Stockholm:

Anette Gustafsson Liedberg, E-post:  anette.gustafsson@handcenter.se Tel: 08-59 90 04 92

info.stockholm@handcenter.se

Liljeholmens ortopedi, Stockholm:

E-post:  Tel : 08-709 22 90

Farsta Ortoped- och Kirurgklinik

Carin Ivarsson, E-post: carin.ivarsson@dbivard.se Tel: 0763-286728

Universitetssjukhuset, Örebro:

Kajsa Jägerbro, E-post: kajsa.jagerbro@regionorebrolan.se Tel: 019-602 52 54

Emil Alexis, E-post: emil.alexis@regionorebrolan.se Tel: 019-602 51 82

Capio Läkargruppen, Örebro:

Mats Lindström, E-post: mats.lindstrom@capio.se

Camilla Lundkvist, E-post: camilla.lundkvist@capio.se Tel: 019-15 95  16

Universitetssjukhuset, Linköping:

Sandra Johansson, E-post: sandra.ma.johansson@regionostergotland.se Tel: 010-103 37 20.

Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Göteborg:

Ingen från 2018-11-27

HandCenter, Göteborg:

Annika Andersson, E-post: annika.andersson@handcenter.se

Carina Elofsson, E-post: carina.elofsson@handcenter.se Tel: 072-190 43 36

Capio Movement, Halmstad:

Charlotte Zadik, E-post: charlotte.zadik@capio.se Tel: 010-200 72 01

Skånes universitetssjukhus, Malmö:

Helena Hansson, E-post: helena.p.hansson@skane.se Tel: 040-33 77 87

Aleris Malmö Arena

Karin Rasmusson, E-post: karin.rasmusson@aleris.se Tel: 010-169 00 00

 

Registerhållare

Marianne Arner

E-post: ma@hakir.se

Nationell registerkoordinator

Annika Elmstedt

E-post: ae@hakir.se

Kontakt

E-post: info@hakir.se

Centralt personuppgiftsansvarig

Södersjukhuset AB

Dataskyddsombud (generella frågor kring personuppgiftshantering)

E-post: GDPR.sodersjukhuset@regionstockholm.se