Skånes universitetssjukhus Malmö

Klinik: VO Handkirurgi, Jan Waldenströms gata 5, 205 02 Malmö

Verksamhetschef: Charlotte Jeppsson

HAKIR-koordinator: Helena Hansson

Grundregistrering: Ja

Utökad registrering: Flexorsenskador och proteskirurgi.

 

Administration:

Helena Hansson, Leg.ssk/Kvalitetssamordnare (HAKIR-koordinator)

Mail: helena.p.hansson@skane.se

Tel: 040-33 77 87

 

Mottagning:

Marie Viktor, Undersköterska

Mail: marie.viktor@skane.se

 

Operation:

Marie Andersson, Operationssjuksköterska.

Mail: marie.m.andersson@skane.se

 

Rehab:

Stefan Johansson, Leg. Sjukgymnast

Mail: stefan.johansson@skane.se

Tel: 040-33 67 81

Ingela Carlsson, Leg. Arbetsterapeut.

Mail: ingela.carlsson@skane.se

Tel: 040-33 65 71

 

Läkare: Hans-Eric Rosberg

Mail: hans-eric.rosberg@skane.se

Tel: 040-33 10 00 (vxl)