HandCenter Göteborg och Sahlgrenska universitetssjukhuset

HandCenter Göteborg

Klinik: HandCenter Göteborg, Fabriksgatan 10, 412 50 Göteborg

Verksamhetschef: Mariann Hjort

HAKIR-koordinatorer: Annika Andersson och Carina Elofsson

Op & personal: Egen

Enkät: Webbenkät, pappersenkät i undantagsfall

Grundregistrering: Ja

Utökad registrering: Nej

Kontaktpersoner

HAKIR-koordinatorer: Annika Andersson och Carina Elofsson

Mail: Annika.Andersson@Handcenter.se

Carina.Elofsson@Handcenter.se

Mottagning: Malin Nilsson, Leg. Sjuksköterska

Mail: malin.nilsson@handcenter.se

Operation: Ann-Christine Garbers

Mail: ann-christine.garbers@handcenter.se

Rehab: Jenny Landén

Mail: jenny.landen@handcenter.se

Läkare: Johan Berg, Handkirurg, Medicinskt ansvarig läkare

Mail: johan.berg@handcenter.se

Sahlgrenska universitetssjukhuset

Klinik: Handkirurgiska kliniken, Blå Stråket 3, 413 45 Göteborg.

Tf Verksamhetschef: Ann Nachemson

Sektionschef Handkirurgi: Anders Nilsson

HAKIR-koordinator: Ingen från 2018-11-27

Op & personal: Hand & Plastik delar op-salar. Akut handkirurgi på Neurokirurgen

Enkät: Webbenkät, pappersenkät i initialskedet

Grundregistrering: Ja

Utökad registrering: Nej

Kontaktpersoner

HAKIR-koordinator: Ingen från 2018-11-27

Mail: 

Tel: 

Mottagning: Lena Nyblom Andersson, Undersköterska

Mail: lena.nyblom-andersson@vgregion.se

Rehab: Annika Dahlgren, Leg. Arbetsterapeut/ Med.Dr

Mail: annika.dahlgren@vgregion.se

Läkare: Anders Nilsson, Sektionschef Handkirurgi

Mail: anders.g.nilsson@vgregion.se

Tel: 031-3428537